Проект PACT4Ukraine
Мала академія наук України
26.02.2022 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022/2023 навчальному році.
До складу журі входили професор кафедри менеджменту і маркетингу Благун І.І., доцент кафедри фінансів Мацьків В.В., доцент кафедри економічної кібернетики Судук Н.В. Усі учасники гідно представили свої роботи і отримали призові місця та запрошення на навчання в Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на економічний факультет.
Дякуємо талановитій молоді за представлення наукових результатів!
День відкритих дверей
17 червня, в п’ятницю, об 13.00 на економічному факультеті
Запрошуємо та чекаємо за адресою:
Економічний факультет – вул. Шевченка, 57, 8 поверх, 808 аудиторія (гуманітарний корпус Університету, вхід з вулиці Чорновола).
Також відбуватиметься онлайн трансляція заходу:
П’ятниця, 17 червня · 13:00 – 14:00
Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/vxy-egok-rewhttps://meet.google.com/hje-gmci-xxg
День відкритих дверей Економічного факультету!
4 червня, в суботу, об 11 год Прикарпатський запрошуємо майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків завітати до Університету та взяти участь у проєкті «Обери своє майбутнє».
У межах проєкту на економічному факультеті відбудеться День відкритих дверей.
Запрошуємо та чекаємо за адресою:
Економічний факультет – вул. Шевченка, 57, 8 поверх, 823 аудиторія (гуманітарний корпус Університету, вхід з вулиці Чорновола).
Також відбуватиметься онлайн трансляція заходу:
Субота, 4 червня · 11:00дп – 2:00пп
Інформація для приєднання до зустрічі Google Meet
Посилання на відеодзвінок: https://meet.google.com/hje-gmci-xxg
Номер телефону для приєднання до відеозустрічі: (US) +1 352-614-0354, PIN-код: 157 250 993#
День відкритих дверей.
4 червня, в суботу, об 11 год Прикарпатський запрошує майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків завітати до Університету та взяти участь у проєкті «Обери своє майбутнє».
У межах проєкту на всіх факультетах та в інститутах відбудеться День відкритих дверей.
На Вас чекають:
- зустрічі з деканами факультетів та директорами інститутів;
- знайомство з викладачами та студентами;
- спілкування з працедавцями.
А також Ви дізнаєтеся про :
- освітні програми Університету;
- можливості паралельно навчатися в університетах Польщі.
І ще: екскурсії Університетом, майстер-класи, знайомства з лабораторіями, демонстрація наукових розробок студентів, виставки, консультативні майстерні, інтерактивні ігри, презентації посібників, конкурси та нагородження переможців.
ВАЖЛИВО!4 червня всі охочі матимуть змогу отримати консультації про умови Вступу 2022 від відповідального секретаря Приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Едуарда Лапковського. Місце проведення консультацій – каб.101, 1-ий поверх, гуманітарний корпус Прикарпатського університету (вхід з вулиці Чорновола).
Шановні абітурієнти, не проґавте шанс завітати до одного з найрейтинговіших університетів України, побачити все на власні очі та вступити на омріяну спеціальність.
Запрошуємо та чекаємо за адресою – Економічний факультет, вул. Шевченка, 57, 8 поверх, 823 аудиторія (гуманітарний корпус Університету, вхід з вулиці Чорновола).
День відкритих дверей!
ВСЕ про ВСТУП до Прикарпатського університету!
Які умови? Що потрібно здавати? Які особливості навчання? Які є освітні можливості і додаткові переваги? Скільки коштуватиме навчання? Як навчатися в університеті безкоштовно? Як на платній формі мати грошову стипендію від європейських фондів? Як по закінченні отримати не один, а одночасно два дипломи – український і диплом країни ЄС? Які закордонні стажування чекають на вас? Чому президенти, міністри та посли відвідують наш університет чи не щодня? Чому Прикарпатський – лідер серед університетів регіону? Як конвертувати наукові досягнення у грошові знаки?
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує абітурієнтів на День відкритих дверей ОБЕРИ СВОЄ МАЙБУТНЄ!
Він відбудеться онлайн 28 травня 2022 року, об 11:00.
Підключення за покликанням https://pu.webex.com/pu-ru/j.php?MTID=m8c4fe1de1d47de53f0736cba0f715807.
Що у програмі? Спочатку вас зустріне ректор. Після цього покрокову інструкцію з детальною інфографікою щодо всіх деталей вступу-2022 отримаєте від голови Приймальної комісії.
А потім, аби витрачати час лише на конкретну інформацію, яка стосується особисто кожного з вас, запрошуємо під‘єднатися до персональних кабінетів інститутів та факультетів, які ви обрали. Там відбудеться предметне живе спілкування у форматі запитань-відповідей.
Там на вас також чекатимуть студенти, які поділяться власним досвідом вступу і навчання у ПНУ.
Тож, цієї суботи, не проминіть нагоду деталізувати всю інформацію про спеціальності та освітні програми; матеріально-технічне забезпечення; можливості для студентів та дозвілля. Що ще? А, ну, звичайно, разом розберемося, що то за звір під назвою «мотиваційний лист» та як його скласти на відмінно.
Чекаємо на всіх, хто планує вступати у 2022-му році, отримати вищу освіту, нові компетентності, можливості для кар’єрного зростання та особистісного вдосконалення!
Інформаційна безпека: що важливо знати?
Серію тематичних тренінгів «Інформаційна безпека під час війни» розпочали викладачі кафедри журналістики факультету філології Прикарпатського університету. Заняття проходять у форматі онлайн. Окрім викладачів, працівників та студентів університету стати учасниками тренінгів можуть усі охочі. Сьогодні, 2 березня, відбулося перше тренінгове тематичне Читати далі
НЕМАЄ У НАС КАНІКУЛ!!!
З кожною хвилиною ми втрачаємо своїх рідних!!! Україна в останнє атакована Ордою!!! Ми всі, без винятку, є захисниками України!!! Завтра кожен із нас, від малого до старого, запитає себе – а чи зробив я бодай щось для рідної землі, яка Читати далі
Онлайн-тренінги «Інформаційна безпека під час військових дій»
Кафедра журналістики Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника започатковує серію онлайн-тренінгів «Інформаційна безпека під час військових дій». Перший тренінг відбудеться 2 березня о 14 год.. Приєднуйтесь за цим посиланням: https://us04web.zoom.us/j/5096823092?pwd=c1NCaldXTDRHWHR3RjNkM2Qvb0V1dz09
З 22 години вечора до 7 години ранку – комендантська година
З 28 лютого на території Івано-Франківської області відповідно наказу голова Івано-Франківської ОДА-начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук з 22-ої години вечора по 7-му годину ранку триває комендантська година. Прохання до усіх громадян дотримуватися встановлених обмежень під час запровадження комендантської години та встановлення Читати далі
У ПНУ працює пункт надання психосоціальної підтримки
В умовах війни фахівці-психологи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника надаватимуть психологічну допомогу усім, хто потребує. На факультеті психології ПНУ створено пункт для надання психосоціальної підтримки для студентів, їх близьких, а також для усіх, хто цього потребує. Пункт працює в Читати далі
РМВА MARKETING CHALLENGE 23 грудня провели фінал
Студенти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника кафедри менеджменту і маркетингу, учасники гуртка “Marketing”- керівник гуртка д.е.н.,проф. Благун І.І., взяли участь і вибороли ІІІ місце у РМВА MARKETING CHALLENGE.
Склад команди д.е.н.,проф. Благун І.І., Чумак Євгенія- капітан команди, Фадєєва Марта, Довбенко Юлія, Дячук Юлія, Стасюк Софія, Струк Діана.
PMBA Бізнес-Академія
Від студента до народного обранця?
Так! Це реально! Професійний шлях буває тернистий та доволі складний, але хто ж дозволяв зупинятися?
Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська поділився власним досвідом та історією успіху.
✅ Побудова політичної кар’єри;
✅ Робота міського голови: тонкощі та складнощі;
✅ Правила та реалії політики на місцевому рівні;
✅ Можливості для молоді.
Навчальна практика «Вступ до фаху» проводиться згідно з робочим навчальним планом на 2-му курсі тривалістю два тижні. Навчальна практика є практикою професійного спрямування, а саме – основою уявлення про майбутню професію, вивчення професійних функцій майбутніх фахівців у різних сферах господарського діяльності.
Проєкт молодих вчених “Реалізація потенціалу молодих вчених в інтеграції науки, освіти, бізнесу”
Ефективна синергія проєктів у дії! 18 листопада 2021 організована фокус-група із молодими вченими провідних ВНЗ Львова та Івано-Франківська.
Викладачі кафедри, доц. Мацола С.М. та доц. Шурпа С.Я., взяли участь в інтерактивній фокус-групі для верифікації результатів масового соціологічного опитування “Сучасний стан спільноти молодих вчених в Україні”, проведеного командою проєкту “Реалізація потенціалу молодих вчених в інтеграції науки, освіти, бізнесу” (за сприяння Ради молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України).
«Як помирити маркетолога та кретивника» (9 листопада)
24-го березня 2021 року проведено онлайн засідання наукового гуртка «Розвиток науково-технічного потенціалу регіонів та його роль у формуванні конкурентоспроможної національної економіки»на тему «Місце і роль сучасного регіону та напрями підвищення його конкурентоспроможності в умовах європейських конвергентних процесів». Захід відбувся за участі здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Менеджмент ЗЕД» та «Менеджмент організацій і адміністрування». На засіданні члени гуртка демонстрували презентації щодо проведених ними досліджень.
Дайджест фінансової грамотності!
Круглий стіл
В ранках стажування викладачі кафедри долучилися до Круглого столу на тему “Інноваційні методи навчання: сучасні тенденції та європейський досвід”.
Студентське стажування за кордоном
Оксана Майданстка (спеціальність Менеджмент): “Взявши участь у стажуванні за кордоном по програмі «Міжнародні мовні практики» у 2018-2019 р, за допомогою співпраці із Польщею та Німеччиною, набралась великого досвіду, покращила свої знання з німецької мови, також отримала море вражень та багато цікавих знайомств. За цей період, три місяці, я стала самостійною, впевненішою в собі та почала розуміти більшу значущість вивчення іноземних мов, адже саме практика допомагає нам подолати ці бар’єри”.
Вручення дипломів магістра
Найщасливіший день студентського життя. Урочистим моментом свята стало вручення випускникам-магістрам дипломів про здобуття вищої освіти.
27-28 січня 2020 року близько двох тисяч (1781) молодих фахівців денної та заочної форм навчання отримали документ про здобуття кваліфікації за ступенем вищої освіти «магістр», з них 354 – з відзнакою. Серед них студенти спеціальностуй 073 Менеджмент (Менеджмент організацій та адміністрування та Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності) та 075 Маркетинг.
Програма стажування Erasmus +
Оксана Майданська, студентка кафедри менеджменту і маркетингу за підтримки нашого університету, який бере активну участь у програмі Європейського Союзу ERASMUS+ мала можливість стажуватися у Італії.
В цій програмі взяли участь студенти з Польщі та Італії. Це відбувалося як інтеграція трьох країн, а саме Україна, Польща, Італія. Були цікаві воркшопи англійською. Також українські студенти представляли український вечір і він був визнаний найкращим за всі вечори країн. Обмін своїми традиціями, культурою допомагають більше зрозуміти менталітет один одного. Цей досвід показує, що такі міжнародні проєкти є чудовим прикладом для пізнання та ефективної форми розвитку міжнародного співробітництва.
Навчальна практика студентів 2 курсу
Студенти спеціальностей 073 Менеджмент та 075 Маркетинг мали змогу ознайомитися з проектно-освітнім центром “Агенти змін” ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
Проектно-освітній центр «Агенти змін» є структурним підрозділом університету, який утворений і діє в рамках проекту регіонального розвитку «Створення проектно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні». Він став можливим завдяки перемозі у конкурсному відборі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
Зокрема, за програмою регіонального розвитку «Інноваційна економіка та інвестиції».
Центр працює над підвищенням рівня інноваційності та конкурентоспроможності економіки регіону через посилення інституційно-кадрової спроможності Івано-Франківської області і надає конкретну інформаційно-консультаційну та освітню допомогу з питань управління проектами розвитку.
Екзаменаційна комісія 2019 завершила роботу.
Студенти спеціальності 073 Менеджмент (Менеджмент організацій та адміністрування та Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності) та 075 Маркетинг блискуче захистили магістерські роботи.
Цікаві теми, змістовні презентації і успішний захист.
Грандіозне свято нерухомості – «Real Estate IF Awards & Forum 2019».
Представники кафедри відвідали форум до лня рієлтора з фокусною тематикою «Місто для людей». Найкращі забудівники міста презентували свої проекти.
Форум – це місце розвитку лідерів галузі. Подія яка покликана об’єднати учасників ринку нерухомості для формування найкращих бізнес та соціальних проектів, які мають відповідати сучасним європейським стандартам якості та зробити наше місто комфортним та сучасним.
«Мета свята – довести, що кооперація завжди вигідніша, аніж конкуренція.
Студенська програма Callidus
«Канікули у Німеччині»
Студенти спеціальності «Маркетинг» Годованець Петро та Москалюк Іван скористалися можливістю провести літо з користю. Вони стали учасниками програми Callidus «Канікули у Німеччині», це місто Фечау, що входить до складу району Верхній Шпревальд-Лаузіц. Програма включала: мовну практику, цікаві екскурсії, харчування, заробітна плата та офіційне працевлаштування.
З 7 по 20 травня 2018 року студентка ОП «Менеджмент ЗЕД» кафедри менеджменту і маркетингу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника» взяла участь у семінарах у Віденському університеті економіки та бізнесу (Австрія) в межах проекту ErasmusPlus
З 7 по 20 травня 2018 року курсу кафедри менеджменту і маркетингу ОП «Менеджмент ЗЕД» Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника – Гринишин Юлія взяла участь у семінарах у Віденському університеті економіки та бізнесу (Австрія)в межах проекту Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання» (ITE-VET).
Протягом двох тижнів студенти мали змогу ознайомитися з університетом, особливостями навчального процесу, методиками викладання, що застосовуються під час лекційних і практичних занять.
Студенти прослухали курс лекцій про Австрію та її систему освіти, особливості підготовки викладачів професійної освіти і навчання. Учасники програми відвідали семінари від провідних фахівців ReifeisenCampus, присвячений методам розробки програм навчання для співробітників ReifeisenBank. Після занять студенти мали змогу поспілкувались із викладачами та студентами університету.
Цей досвід стане у нагоді студентам у їх майбутній професійній діяльності та сприятиме підвищенню рівня професійної освіти і навчання в Україні.
Державні іспити
Кафедра менеджменту і маркетингу, а також деканат економічного факультету провели відповідну підготовку та належним чином організували державні іспити.
Державні екзамени складалися в присутності всіх членів ДЕК у два етапи: комплексний іспит з фаху та захист дипломних робіт.
Застосовувалась білетна система опитування і публічні виступи. Випускники освітньо-професійного рівня бакалавр денної та заочної форм навчання успішно складали комплексний іспит з фаху.
Захист дипломних проектів студентами містив виголошення основного змісту роботи, представлення проведеного дослідження у формі презентації з використанням мультимедійних засобів та відповіді на запитання.
Присвоєно кваліфікацію «маркетолог-економіст» – 20 студентам.
Присвоєно кваліфікацію «менеджер-економіст» – 40 студентам.
Під час навчання та здобуття освітнього рівня” бакалавр” студенти продемонстрували високий рівень професійної підготовки, готовність виконувати поставлені завдання та вміння працювати в мінливому конкурентному середовищі.
Із числа студентів була рекомендовані на отримання диплому з відзнакою:
- спеціальності 073 «Менеджмент: менеджмент організацій і адміністрування» Паращич Марічка;
- спеціальності 075 «Маркетинг» Петровська Марина та Давосир Світлана.
Практичні заняття
Ведення переговорів. Торгівля за каталогами та за зразками.
Промисловий маркетинг. Маркетологи 2 курс.
Захист виробничої практики
Виробнича практика студентів є органічно взаємозалежною частиною навчального процесу, найважливішим етапом підготовки студента.
Основною метою практики є поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін, отримання практичних навичок; ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва; відпрацювання вмінь і навичок з спеціальності, а також збір фактичного матеріалу для виконання бакалаврської роботи; виховання у студентів мотивації постійно поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Наукова робота студентів!
Підсекція менеджменту і маркетингу заслухала наукові виступи студентів щодо найактуальніших тенденцій управлінської діяльності та сучасних трендів маркетингу.
Комісія у складі викладачів кафедри відзначила найкращі виступи: Савків Іван (магістр, Маркетинг), Королько Назар (магістр, Менеджмент ЗЕД), Паращич Марічка (4курс, Менеджмент ОіА) та Михайлишин Марія (2курс, Маркетинг).
Особливі нагороди за креативність отримали: Воробчак Ірина, Гулей Мар’яна, Давосир Світлана та Пертовська Марина.
Вручення дипломів магістра
Урочиста академія супроводжувалася музичними виступами за участі студентів університету. «Приємні спогади про студентське життя, яке промайнуло в стінах рідного Прикарпатського університету назавжди залишаться в нашій пам’яті. Ми пишаємося тим, що навчалися в одному із найкращих університетів країни і вдячні усім, хто доклав свою працю, свої зусилля, поділився своїми знаннями та вміннями, допоміг нам знайти себе в житті», – поділилися враженнями випускники-магістри.
Не обійшлося на святі і без приємних сюпризів. Зокрема, цей день став вдвічі особливим для випускниці економічного факультету Тетяни Іванюк. Вона, окрім диплому, отримала пропозицію руки і серця від свого молодого чоловіка.
Відеосюжет з урочистостей можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=7bW02okjD6Q
Усі фотоматеріали з урочистого вручення завантажені за посиланням: https://fex.net/621994694780https://fex.net/621994694780
Державна комісія завершила роботу!
Півсотні магістрів отримали кваліфікації:
- маркетолог;
- менеджер організацій та адміністративної діяльності;
- менеджер із зовнішньоекономічної діяльності.
Турнір «Франківський пан»
“Франківський пан” – унікальна монополія про історію та сучасність міста. Це настільна гра, у якій використали більше 150 історичних, соціальних, економічних, фінансових та культурних фактів Станіславова. Гра налічує 8 персонажів. Людина може в кожному з них впізнати себе, та обрати найближчого за мотивами або за характером. Всі персонажі – це реальні люди з Івано-Франківська.
Гра дала можливість бакалаврам та магістрам дізнатись цікаві факти про історію та економіку нашого міста; приймати правильні рішення щодо придбання чи продажу підприємств; розвинути культуру платника податків.
Переможцем став той у кого залишилася найбільша сума грошей в обох еквівалентах. У турнірі взяли участь 12 команд по 8 осіб, що представляли кожну із восьми спеціальностей економічного факультету.
Міжнародна науково-практична конференція у межах ЖАН МОНЕ МОДУЛЮ “EU PROJECT MANAGEMENT” ПРОГРАМИ ERASMUS+
Завдання конференції: висвітлити доробок українських та іноземних вчених у сфері управління проектами Європейського Союзу та розвитку теорії міжнародних економічних відносин.
Делегат від ПНУ професор Ткач О.В. з темою “Просторово-економічні системи: сучасний базис великого економічного простору”.
Щочетверга чекаємо абітурієнтів!
Вас зустрінуть провідні спеціалісти, викладачі, доценти та професори Економічного факультету.
Ви отримаєте повну інформацію про вимоги приймальної комісії.
Вам запропонують перелік спеціальностей для майбутнього вступу.
Практика. Досвід. Взаєморозуміння.
Цього тижня студенти спеціальностей “Менеджмент організації та адміністрування”, “Менеджмент ЗЕД” та “Маркетинг” мали можливість послузати відкриту лекцію на тему “Планування рекламної діяльності”. Доповідач доцент Шурпа С.Я.
Студенти та викладачі кафедри менеджменту і маркетингу відвідали бізнес-семінар “АНАТОМІЯ БІЗНЕСУ”. Основна ідея дати відповідь на питання: Чому вас обмежують конкуренти або лідер завжди на крок попереду?.
Найцікавіші виступи: “Інструменти для автоматизації бізнесу”, “Роль бренду у створенні унікального клієнтського досвіду”, Анігіляція чи вибух нових ідей”.
Семінар для викладачів у межах проекту Еразмус+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання» (ITE-VET)
Cтипендіати відомого Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень (Ірина Воробчак, Марія Михайлишин, Юлія Легка)
Науковий пікнік у парку ім.Т.Шевченка.
Науково-практична конференція
«Сталий розвиток Прикарпаття в контексті глобалізаційних процесів»
Конференція Ukrainian Leaders: Your Way For Development!
Дегустація соку пшениці та ячменю
Товарознавство
Практика, 2 курс. Готель “Надія”
Монополія
Магістри (вручення)
Star face (Хробатин Катерина, Мельникова Катерина)
День вишиванки
Майстер-клас по бездоганному європейському етикету
Музей, Інститут туризму
Краєзнавчий музей
Година куратора МЗЕД 11
Гвіздець-інтернат
PR-rally
Підготовка до 8 Березня
Спортивні заходи
Святковий захід до Дня міста
Львівська опера
Загальні збори гуртожитку
Екскурсія пивзавод Калуш
Вибори старости гуртожитку
Екскурсія “Вінісін” Калуш
Брейнг – ринг з викладачами